KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7748423
*
nr 774 8423
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Jordi Arkö (f. 1951), bladets mått: 40x30
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
Utrop:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 19:39:31
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik jordi arkö linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14
-
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36
*
Jordi Arkö
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
nr 774 8423
Jordi Arkö
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Jordi Arkö (f. 1951), bladets mått: 40x30
Jordi Arkö, svensk målare och grafiker född 1951.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik jordi arkö linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:14 -
5170 Träsnitt
Oidentifierad konstnär. Signerad, omfamning. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:29 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:36